Storsteigen videregående skole
Alvdal, Innlandet
- Program
- 2
- Elevar
- Ikkje publisert
- Eigar
- Fylkeskommunal
Kjelde: Nasjonalt skoleregister. Data per 11. oktober 2026.
Kontakt skulen
- Adresse
- Steigjelen 47, 2560 ALVDAL
Kjelde: NSR · oppdatert 11. okt. 2026
- Telefon
- Telefonnummeret er ikkje registrert.
Kjelde: NSR · oppdatert 11. okt. 2026
- Nettside
- https://www.storsteigen.vgs.no (ekstern nettside)
Kjelde: NSR · oppdatert 11. okt. 2026
Registrerte skulefakta
- Registrert etableringsår
- 1969
Kjelde: NSR · oppdatert 11. okt. 2026 · Referanseår for registeropplysningane er ikkje registrert.
- Målform
- Bokmål
Kjelde: NSR · oppdatert 11. okt. 2026 · Referanseår for registeropplysningane er ikkje registrert.
- Registrert tal på tilsette
- 51
NSR oppgir eit intervall for tilsette, ikkje lærarårsverk. Talet seier ikkje noko om kvaliteten på skulen.
Kjelde: NSR · oppdatert 11. okt. 2026 · Referanseår for registeropplysningane er ikkje registrert.
- Registrert profil
- Ikkje registrert
Lagra profilopplysningar · Opphavleg kjelde og år er ikkje registrerte. Stadfest profilen med skulen.
Denne teksten finst berre på bokmål.
Skulane på kartet som liste
1 tilbod
Grensa flyttar seg frå år til år, så ho er ingen garanti.
På grensa tyder høgst 1,0 poeng over eller under den historiske grensa. Alle fekk plass gjeld kvalifiserte søkjarar.
Innlandet har ikkje publisert poenggrenser vi kan bruke.
Naturbruk
Vg1 · Naturbruk
Ikkje publisertInga publisert poenggrense
Vis seinare trinn
Grunnskulepoenga blir berre samanlikna med Vg1. Seinare trinn har andre opptaksgrunnlag.
Naturbruk
Vg2 · Heste- og dyrefag
Ikkje publisertInga publisert poenggrense
Vg2 · Landbruk og gartnernæring
Ikkje publisertInga publisert poenggrense
Vg3 · Landbruk
Ikkje publisertInga publisert poenggrense
Vg3 · Naturbruk (studieforberedende)
Ikkje publisertInga publisert poenggrense
Påbygging til generell studiekompetanse
Påbygging til generell studiekompetanse
Vg4 · Påbygging til generell studiekompetanse etter yrkeskompetanse
Ikkje publisertInga publisert poenggrense
Programfag og tilbod
Registrerte programfag kan vere ufullstendige eller endra. Kontroller fagval og kombinasjonar for dette året med skulen. Manglande opplysningar tyder ikkje at skulen manglar tilbodet.
Vi har ikkje registrerte programfag for denne skulen.
Reiseveg
Storsteigen videregående skole
Skuleåret
Vi har ikkje skuleruta for denne skulen.
Søknad til vidaregåande
- Hovudopptak – søknadsfrist:
- Særskilt inntak – søknadsfrist:
Fristen for særskilt inntak gjeld enkelte søkjarar. Sjekk vilkåra i kjelda.
Verkar i Google Kalender, Outlook og Apple Kalender. Fila oppdaterer seg ikkje sjølv. Last ned på nytt dersom skuleruta blir endra.
Meir om skulen
Karaktersnitt
Karaktersnitt
Karaktersnitt · Skoleåret 2024-2025
Vis snitt-karakterer i 29 fagSkjul karaktertabell
1–6 skala. Standpunkt, skriftlig og muntlig eksamen.
| Fag | Standpunkt | Skriftlig eksamen | Muntlig eksamen |
|---|---|---|---|
Biologi 1 REA3035 | Skjermet | — | Skjermet |
Engelsk vg1 yrkesfaglige utdanningsprogram ENG1009 | 3,6n=26 | — | — |
Forvaltning og drift LGA2011 | 4,4n=20 | — | — |
Gårdsdrift LBR3011 | 3,3n=14 | — | — |
Historie Vg3 påbygging til generell studiekompetanse HIS1011 | 4,6n=11 | — | — |
Kroppsøving vg1 KRO1017 | 2,6n=9 | — | — |
Kroppsøving vg2 KRO1018 | 4,0n=19 | — | — |
Kroppsøving Vg3 KRO1019 | 5,0n=17 | — | — |
Maskiner og teknologi i landbruk LBR3012 | 4,6n=14 | — | — |
Matematikk 1P-Y NA MAT1123 | 3,0n=25 | — | — |
Matematikk 1T MAT1021 | Skjermet | — | — |
Matematikk 2P-Y MAT1151 | 4,5n=11 | 3,8n=11 | — |
Matematikk 2P-Y, muntlig-praktisk MAT1152 | — | — | Skjermet |
Naturbasert næringsaktivitet NAB1006 | 3,9n=27 | — | — |
Naturbasert produksjon og tjenesteyting NAB1005 | 4,0n=27 | — | — |
Naturfag vg1 NA NAT1014 | 3,5n=26 | — | Skjermet |
Naturfag Vg3 påbygging til generell studiekompetanse NAT1018 | 4,2n=11 | — | — |
Norsk hovedmål, vg3 påbygging til generell studiekompetanse, skriftlig NOR1270 | 3,8n=11 | 4,5n=11 | — |
Norsk sidemål, vg3 påbygging til generell studiekompetanse, skriftlig NOR1271 | 3,7n=11 | — | — |
Norsk, vg2 yrkesfaglige utdanningsprogram NOR1262 | 4,1n=19 | — | — |
Norsk, vg3 påbygging til generell studiekompetanse, muntlig NOR1272 | 4,5n=11 | — | 5,0n=6 |
Plante- og husdyrproduksjon LBR3009 | 3,4n=14 | — | — |
Produksjon og tjenesteyting LGA2010 | 4,6n=20 | — | — |
Råvare, produksjon og kvalitet RMF1006 | Skjermet | — | — |
Samfunnskunnskap SAK1001 | 4,1n=19 | — | — |
Tverrfaglig eksamen landbruk og gartnernæring LGA2012 | — | — | 4,6n=20 |
Tverrfaglig eksamen, landbruk LBR3016 | — | — | 4,1n=14 |
Utmark og kulturlandskap LBR3010 | 3,9n=14 | — | — |
Økonomi og driftsledelse LBR3013 | 4,4n=14 | 3,4n=14 | — |
Kilde: Udir Statistikkbanken. Skjermede celler følger Udirs prikkingsregler (Skjermet (IP-2024) fra 2024; Skjermet (K-5) før).
Karaktersjokk · Standpunkt → skriftlig eksamen
-0,33 i snitt — elevene gjorde det lavere på eksamen enn standpunkt-karakteren tilsa.
Tal frå 2024-2025 · Udir
Læringsmiljø
Kvart år gjeld ei ny elevgruppe. Tala skildrar svara, ikkje kvaliteten på skulen. Skala 1–5; mobbing er prosent. Manglande år og skjerma verdiar kan ikkje samanliknast.
| Indikator | 2021-2022 | 2022-2023 | 2025-2026 |
|---|---|---|---|
| Elevdemokrati og medvirkning | Ikkje publisert | Ikkje publisert | 3,4 |
| Faglig utfordring | Ikkje publisert | Ikkje publisert | 4,1 |
| Felles regler | Ikkje publisert | Ikkje publisert | 3,6 |
| Læringskultur | Ikkje publisert | Ikkje publisert | 3,7 |
| Mestring | Ikkje publisert | Ikkje publisert | 3,8 |
| Motivasjon | Ikkje publisert | Ikkje publisert | 3,8 |
| Støtte fra lærerne | Ikkje publisert | Ikkje publisert | 3,9 |
| Støtte hjemmefra | Ikkje publisert | Ikkje publisert | 3,8 |
| Trivsel | Ikkje publisert | Ikkje publisert | 4,2 |
| Utdannings- og yrkesveiledning | Ikkje publisert | Ikkje publisert | 3,7 |
| Vurdering for læring | Ikkje publisert | Ikkje publisert | 3,1 |
| Indikator | 2021-2022 | 2022-2023 | 2025-2026 |
|---|---|---|---|
| Elevdemokrati og medvirkning | 3,6 | 3,7 | 3,2 |
| Faglig utfordring | 4,4 | 4,3 | 4,3 |
| Felles regler | 4 | 4,1 | 3,4 |
| Læringskultur | 4 | 3,9 | 3 |
| Mestring | 3,9 | 4 | 3,6 |
| Motivasjon | 3,6 | 3,9 | 3,4 |
| Støtte fra lærerne | 4,2 | 4 | 3,7 |
| Støtte hjemmefra | 4,1 | 4,2 | 3,8 |
| Trivsel | 4,3 | 4,5 | 3,7 |
| Vurdering for læring | 3,4 | 3,4 | 3 |
| Indikator | 2021-2022 | 2022-2023 | 2025-2026 |
|---|---|---|---|
| Elevdemokrati og medvirkning | Skjult (færre enn 5 svar eller skjerma av kjelda) | Ikkje publisert | 3,7 |
| Faglig utfordring | Skjult (færre enn 5 svar eller skjerma av kjelda) | 4,2 | 4,3 |
| Felles regler | Skjult (færre enn 5 svar eller skjerma av kjelda) | Ikkje publisert | 4,1 |
| Læringskultur | Skjult (færre enn 5 svar eller skjerma av kjelda) | Ikkje publisert | 3,5 |
| Mestring | Skjult (færre enn 5 svar eller skjerma av kjelda) | Ikkje publisert | 4,1 |
| Motivasjon | Skjult (færre enn 5 svar eller skjerma av kjelda) | Ikkje publisert | 3,8 |
| Støtte fra lærerne | Skjult (færre enn 5 svar eller skjerma av kjelda) | Ikkje publisert | 4,2 |
| Støtte hjemmefra | Skjult (færre enn 5 svar eller skjerma av kjelda) | 4,2 | 4 |
| Trivsel | Skjult (færre enn 5 svar eller skjerma av kjelda) | Ikkje publisert | 4,1 |
| Vurdering for læring | Skjult (færre enn 5 svar eller skjerma av kjelda) | Ikkje publisert | 3,6 |
Tal frå 2021-2022, 2022-2023, 2025-2026 · Udir · Elevundersøkinga
Tal frå 2025-2026 · Udir
Lånekassen
Lånekassen
Hele oversikten →Utstyrsstipend per program
Skoleåret 2026-2027. Beløpet avhenger av utdanningsprogrammet.
- Naturbruk—/ år
- Påbygging til generell studiekompetanse1 427 kr/ år
Hvorfor dette beløpet?
Utstyrsstipendet følger en bracket-tabell i forskrift om utdanningsstøtte § 50 ↗. Programmer med dyrere utstyr (kniver, verktøy, instrument, sportsutstyr) gir høyere bracket. Lånekassen justerer satsene hvert år gjennom en endringsforskrift på Lovdata.
Borteboerstipend
7 015 kr/ måned
Hvis du må bo borte for å gå på denne skolen. Vilkår: minst 40 km bostad–skole, eller 3 timer daglig reisetid, eller særlige forhold.
Inntektsavhengig stipend
- Lavt trinn1 356 krper måned
- Midt-trinn2 714 krper måned
- Høyere trinn4 071 krper måned
Beløp avhenger av husholdningens inntekt.
Søknadsfrister: 15. november (skoleåret eller høst) · 15. mars (vår). Søk på lanekassen.no ↗.
Tal frå 2026-2027 · Lånekassen
Eigarskap og inntaksmodell
Eierskap
Skolen eies av Innlandet.
Inntaksmodell: Innlandet praktiserer nærskoleprinsipp med inntak basert på bostedsregion.
Søknadsportal →Kilde for inntaksmodell →
Inntaksmodell gjeldende fra skoleåret 2022
Tal frå 2022 · Innlandet
Dra for å flytte kartet. Når kartet har fokus, flyttar piltastane kartet, og pluss og minus zoomar.