Teglverket skole
Oslo
- Trinn
- 1.–10. trinn
- Elevar
- 738
- Eigar
- Kommunal
Kjelde: Nasjonalt skoleregister. Data per 11. oktober 2026.
Kontakt skulen
- Adresse
- Grenseveien 60, 0579 OSLO
Kjelde: NSR · oppdatert 11. okt. 2026
- Telefon
- 22 64 30 00
Kjelde: NSR · oppdatert 11. okt. 2026
- Nettside
- https://teglverket.osloskolen.no (ekstern nettside)
Kjelde: NSR · oppdatert 11. okt. 2026
Registrerte skulefakta
- Registrert etableringsår
- 2014
Kjelde: NSR · oppdatert 11. okt. 2026 · Referanseår for registeropplysningane er ikkje registrert.
- Målform
- Ikkje registrert
Kjelde: NSR · oppdatert 11. okt. 2026 · Referanseår for registeropplysningane er ikkje registrert.
- Registrert tal på tilsette
- 149
NSR oppgir eit intervall for tilsette, ikkje lærarårsverk. Talet seier ikkje noko om kvaliteten på skulen.
Kjelde: NSR · oppdatert 11. okt. 2026 · Referanseår for registeropplysningane er ikkje registrert.
- Registrert profil
- Ikkje registrert
Lagra profilopplysningar · Opphavleg kjelde og år er ikkje registrerte. Stadfest profilen med skulen.
Denne teksten finst berre på bokmål.
Om skulen
Vi har inga skuleskildring enno.
Skulane på kartet som liste
Skulevegen
Vis meir
Vi reknar ut luftlinja og gongar med 1,3 for å anslå gangavstand. Gangtid byggjer på 4,5 km/t. Dette er ikkje ei utrekna rute langs vegar og seier ikkje noko om trafikktryggleik, kryssingar eller terreng.
SFO og skuleår
- SFO-pris
- kr 1242 per månad
- SFO
- Les om SFO
SFO-opplysningar kan gjelde heile kommunen. Vi har ikkje registrert om desse gjeld kommunen eller berre skulen. Stadfest dei med kommunen.
Skulen og kommunen · Året opplysningane gjeld for, er ikkje registrert. Stadfest tidene og prisane med skulen.
Trivsel 4,1 av 5
| Indikator | Teglverket skole | Oslo |
|---|---|---|
| Trivsel | 4,1 | 4,2 |
| Støtte frå lærarane | 4,2 | 4,2 |
| Meistring | 4 | 4 |
| Opplever mobbing (%) | 18,4 %Få svar (9). Talet kan variere mykje frå år til år. | 11,7 % |
Tal frå 2025 · Udir · Elevundersøkinga
| Indikator | Teglverket skole | Oslo |
|---|---|---|
| Trivsel | 3,9 | 4,1 |
| Støtte frå lærarane | 3,8 | 4 |
| Meistring | 3,8 | 3,9 |
| Opplever mobbing (%) | 9,7 %Få svar (9). Talet kan variere mykje frå år til år. | 10,5 % |
Tal frå 2025 · Udir · Elevundersøkinga
Vis meir
Alle indikatorar utanom mobbing har skala frå 1 til 5. Mobbing blir vist i prosent. Samanlikningane gjeld same år og trinn. Små grupper og tal utan kjent tal på svar blir skjulte.
Kvart år gjeld ei ny elevgruppe. Tala skildrar svara, ikkje kvaliteten på skulen. Skala 1–5; mobbing er prosent. Manglande år og skjerma verdiar kan ikkje samanliknast.
| Indikator | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Trivsel | 4,2 | 3,9 | 4,1 |
| Støtte frå lærarane | 4,5 | 3,9 | 4,2 |
| Meistring | 4,1 | 3,9 | 4 |
| Opplever mobbing (%) | Skjult (færre enn 5 svar eller skjerma av kjelda) | 27,5 %Få svar (14). Talet kan variere mykje frå år til år. | 18,4 %Få svar (9). Talet kan variere mykje frå år til år. |
| Motivasjon | 3,9 | 2,9 | 3,5 |
| Vurdering for læring | 3,7 | 3,1 | 3,6 |
| Læringskultur | 4,3 | 3,2 | 3,8 |
| Elevdemokrati og medverknad | 3,9 | 3,3 | 3,7 |
| Indikator | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Trivsel | 4 | 4,1 | 3,9 |
| Støtte frå lærarane | 3,8 | 3,9 | 3,8 |
| Meistring | 3,8 | 3,6 | 3,8 |
| Opplever mobbing (%) | 17,1 %Få svar (12). Talet kan variere mykje frå år til år. | 15,6 %Få svar (12). Talet kan variere mykje frå år til år. | 9,7 %Få svar (9). Talet kan variere mykje frå år til år. |
| Motivasjon | 3,1 | 3,3 | 3,2 |
| Vurdering for læring | 3,4 | 3,2 | 3,2 |
| Læringskultur | 3,5 | 3,9 | 3,5 |
| Elevdemokrati og medverknad | 3,2 | 3,1 | 3,1 |
| Indikator | Teglverket skole | Oslo |
|---|---|---|
| Trivsel | 4,1 | 4,2 |
| Støtte frå lærarane | 4,2 | 4,2 |
| Meistring | 4 | 4 |
| Opplever mobbing (%) | 18,4 %Få svar (9). Talet kan variere mykje frå år til år. | 11,7 % |
| Motivasjon | 3,5 | 3,6 |
| Vurdering for læring | 3,6 | 3,6 |
| Læringskultur | 3,8 | 3,8 |
| Elevdemokrati og medverknad | 3,7 | 3,6 |
| Indikator | Teglverket skole | Oslo |
|---|---|---|
| Trivsel | 3,9 | 4,2 |
| Støtte frå lærarane | 3,9 | 4,2 |
| Meistring | 3,9 | 4 |
| Opplever mobbing (%) | 27,5 %Få svar (14). Talet kan variere mykje frå år til år. | 12,2 % |
| Motivasjon | 2,9 | 3,5 |
| Vurdering for læring | 3,1 | 3,6 |
| Læringskultur | 3,2 | 3,8 |
| Elevdemokrati og medverknad | 3,3 | 3,6 |
| Indikator | Teglverket skole | Oslo |
|---|---|---|
| Trivsel | 4,2 | 4,1 |
| Støtte frå lærarane | 4,5 | 4,1 |
| Meistring | 4,1 | 4 |
| Opplever mobbing (%) | Skjult (færre enn 5 svar eller skjerma av kjelda) | 14,4 % |
| Motivasjon | 3,9 | 3,5 |
| Vurdering for læring | 3,7 | 3,6 |
| Læringskultur | 4,3 | 3,7 |
| Elevdemokrati og medverknad | 3,9 | 3,5 |
| Indikator | Teglverket skole | Oslo |
|---|---|---|
| Trivsel | 3,9 | 4,1 |
| Støtte frå lærarane | 3,8 | 4 |
| Meistring | 3,8 | 3,9 |
| Opplever mobbing (%) | 9,7 %Få svar (9). Talet kan variere mykje frå år til år. | 10,5 % |
| Motivasjon | 3,2 | 3,4 |
| Vurdering for læring | 3,2 | 3,3 |
| Læringskultur | 3,5 | 3,8 |
| Elevdemokrati og medverknad | 3,1 | 3,3 |
| Indikator | Teglverket skole | Oslo |
|---|---|---|
| Trivsel | 4,1 | 4,1 |
| Støtte frå lærarane | 3,9 | 3,9 |
| Meistring | 3,6 | 3,9 |
| Opplever mobbing (%) | 15,6 %Få svar (12). Talet kan variere mykje frå år til år. | 11,6 % |
| Motivasjon | 3,3 | 3,3 |
| Vurdering for læring | 3,2 | 3,3 |
| Læringskultur | 3,9 | 3,8 |
| Elevdemokrati og medverknad | 3,1 | 3,3 |
| Indikator | Teglverket skole | Oslo |
|---|---|---|
| Trivsel | 4 | 4,1 |
| Støtte frå lærarane | 3,8 | 3,9 |
| Meistring | 3,8 | 3,9 |
| Opplever mobbing (%) | 17,1 %Få svar (12). Talet kan variere mykje frå år til år. | 11,6 % |
| Motivasjon | 3,1 | 3,3 |
| Vurdering for læring | 3,4 | 3,4 |
| Læringskultur | 3,5 | 3,8 |
| Elevdemokrati og medverknad | 3,2 | 3,3 |
Over kommunesnittet
5. trinn · 2025
Prikken viser skulen. Den loddrette streken viser kommunesnittet for same år og trinn der det er publisert. Tala er skalapoeng.
Landssnittet blir ikkje vist fordi kjeldehentinga ikkje er godkjend.
Vis meir
| År | Prøve | Skulen | Kommunen |
|---|---|---|---|
| 2025 | Lesing | 54 | 51 |
| 2025 | Rekning | 55 | 52 |
| 2025 | Engelsk | 59 | 52 |
| 2024 | Lesing | 49 | 52 |
| 2024 | Rekning | 48 | 52 |
| 2024 | Engelsk | 51 | 52 |
| 2023 | Lesing | 51 | 52 |
| 2023 | Rekning | 50 | 52 |
| 2023 | Engelsk | 53 | 52 |
| 2022 | Lesing | 54 | 52 |
| 2022 | Rekning | 53 | 52 |
| 2022 | Engelsk | 55 | 52 |
Tal frå 2025 · Udir · Nasjonale prøver
6 andre grunnskular innan 3 km
Du kan søkje om plass på ein annan skule enn nærskulen. Kommunen avgjer.
Hasle skole
1.–7. trinn. 757 elevar. Kommunal skule
omtrent 380 m i luftlinje
Nasjonalt skoleregister (Udir) · oppdatert 20. apr. 2026
Frydenberg skole
8.–10. trinn. 498 elevar. Kommunal skule
omtrent 610 m i luftlinje
Nasjonalt skoleregister (Udir) · oppdatert 20. apr. 2026
Løren skole
1.–7. trinn. 740 elevar. Kommunal skule
omtrent 950 m i luftlinje
Nasjonalt skoleregister (Udir) · oppdatert 20. apr. 2026
Kampen skole
1.–7. trinn. 487 elevar. Kommunal skule
omtrent 1,4 km i luftlinje
Nasjonalt skoleregister (Udir) · oppdatert 20. apr. 2026
Sinsen skole
1.–7. trinn. 603 elevar. Kommunal skule
omtrent 1,4 km i luftlinje
Nasjonalt skoleregister (Udir) · oppdatert 20. apr. 2026
Oslo kommune Språksenteret
5.–10. trinn. 58 elevar. Kommunal skule
omtrent 1,4 km i luftlinje
Nasjonalt skoleregister (Udir) · oppdatert 20. apr. 2026
Juleferie 21. desember
- Juleferie: –
- Vinterferie: –
- Påskeferie: –
Kontrollert mot kjelda 2026-10-12. Oslo kommune
Tal frå 2026-2027 · Oslo kommune · oppdatert 12. okt. 2026
Innskriving til 1. trinn
Vi har ikkje innskrivingsdatoane. Sjekk med kommunen.
Søknad til vidaregåande
- Hovudopptak – søknadsfrist:
- Særskilt inntak – søknadsfrist:
Fristen for særskilt inntak gjeld enkelte søkjarar. Sjekk vilkåra i kjelda.
Verkar i Google Kalender, Outlook og Apple Kalender. Fila oppdaterer seg ikkje sjølv. Last ned på nytt dersom skuleruta blir endra.
Kjelder
- Nøkkeltall (elevtall, trinn, kontakt)
Nasjonalt skoleregister (Udir) · oppdatert 20. apr. 2026
- Nasjonale prøver
UDIR statistikkportalen · oppdatert 20. apr. 2026
- Elevundersøkelsen
UDIR statistikkbanken · oppdatert 27. apr. 2026
- Skolenavn-narrativ: Wikipedia
Skolenavn-narrativ: Wikipedia · oppdatert 18. mai 2026
- Skolenavn-narrativ: Teglverket skole (skolens nettside)
Skolenavn-narrativ: Teglverket skole (skolens nettside) · oppdatert 18. mai 2026
- Kartverket (adresse)
- Fylkes- og landstal
Udir statistikk · År og trinn står ved kvar tabell.
Meir om skulen
Vanlige spørsmål om Teglverket skole
Hvor mange elever går på Teglverket skole?
Teglverket skole har 738 elever per siste innrapportering.
Hvilken kommune hører Teglverket skole til?
Teglverket skole ligger i Oslo kommune.
Er Teglverket skole kommunal eller privat?
Teglverket skole er en kommunal kombinert barne- og ungdomsskole.
Hvilke trinn har Teglverket skole?
Teglverket skole tilbyr 1.–10. trinn.
Hvordan søker jeg plass på Teglverket skole?
Søknad gjøres via Oslo kommunes søknadsportal. Se lenker og frister på skolens kommuneside.
Har Teglverket skole SFO/AKS?
De fleste barneskoler i Oslo tilbyr SFO/AKS. Kontakt skolen direkte for priser og åpningstider.
Hva koster SFO på Teglverket skole?
Registrert SFO-pris er 1242 kr per måned. År, plasstype og om prisen gjelder hele kommunen er ikke registrert. Bekreft med skolen eller kommunen.
Hvilket inntaksområde har Teglverket skole?
Inntaksområdet for Teglverket skole er fastsatt av Oslo kommune. Se kart på skolens side.
Rettigheter og støtte
Aktuelle regler og guider for Teglverket skole.
Relevante artikler for foreldre
Nasjonalt skoleregister (Udir) · oppdatert 20. apr. 2026
Dra for å flytte kartet. Når kartet har fokus, flyttar piltastane kartet, og pluss og minus zoomar.