Stiftelsen Telemark Toppidrett gymnas
Skien, Telemark
- Program
- 0
- Elevar
- Ikkje publisert
- Eigar
- Privat
Kjelde: Nasjonalt skoleregister. Data per 11. oktober 2026.
Kontakt skulen
- Adresse
- Odds plass 2, 3722 SKIEN
Kjelde: NSR · oppdatert 11. okt. 2026
- Telefon
- Telefonnummeret er ikkje registrert.
Kjelde: NSR · oppdatert 11. okt. 2026
- Nettside
- https://www.telemarktoppidrett.no (ekstern nettside)
Kjelde: NSR · oppdatert 11. okt. 2026
Registrerte skulefakta
- Registrert etableringsår
- 2005
Kjelde: NSR · oppdatert 11. okt. 2026 · Referanseår for registeropplysningane er ikkje registrert.
- Målform
- Bokmål
Kjelde: NSR · oppdatert 11. okt. 2026 · Referanseår for registeropplysningane er ikkje registrert.
- Registrert tal på tilsette
- 62
NSR oppgir eit intervall for tilsette, ikkje lærarårsverk. Talet seier ikkje noko om kvaliteten på skulen.
Kjelde: NSR · oppdatert 11. okt. 2026 · Referanseår for registeropplysningane er ikkje registrert.
- Registrert profil
- Ikkje registrert
Lagra profilopplysningar · Opphavleg kjelde og år er ikkje registrerte. Stadfest profilen med skulen.
Denne teksten finst berre på bokmål.
Skulane på kartet som liste
0 tilbod
Grensa flyttar seg frå år til år, så ho er ingen garanti.
På grensa tyder høgst 1,0 poeng over eller under den historiske grensa. Alle fekk plass gjeld kvalifiserte søkjarar.
Telemark har ikkje publisert poenggrenser vi kan bruke.
Programfag og tilbod
Registrerte programfag kan vere ufullstendige eller endra. Kontroller fagval og kombinasjonar for dette året med skulen. Manglande opplysningar tyder ikkje at skulen manglar tilbodet.
Vi har ikkje registrerte programfag for denne skulen.
Reiseveg
Stiftelsen Telemark Toppidrett gymnas
Skuleåret
Vi har ikkje skuleruta for denne skulen.
Søknad til vidaregåande
- Hovudopptak – søknadsfrist:
- Særskilt inntak – søknadsfrist:
Fristen for særskilt inntak gjeld enkelte søkjarar. Sjekk vilkåra i kjelda.
Verkar i Google Kalender, Outlook og Apple Kalender. Fila oppdaterer seg ikkje sjølv. Last ned på nytt dersom skuleruta blir endra.
Meir om skulen
Karaktersnitt
Karaktersnitt
Karaktersnitt · Skoleåret 2024-2025
Vis snitt-karakterer i 35 fagSkjul karaktertabell
1–6 skala. Standpunkt, skriftlig og muntlig eksamen.
| Fag | Standpunkt | Skriftlig eksamen | Muntlig eksamen |
|---|---|---|---|
Engelsk 2 SPR3031 | 3,8n=9 | 3,0n=6 | — |
Engelsk 2, muntlig SPR3032 | Skjermet | — | — |
Engelsk vg1 studieforberedende utdanningsprogram ENG1007 | 4,0n=86 | — | — |
Fysikk 1 REA3038 | 4,8n=18 | — | — |
Fysikk 2 REA3039 | 3,9n=13 | Skjermet | — |
Fysikk 2, muntlig-praktisk REA3040 | — | — | Skjermet |
Geografi GEO1003 | 4,7n=87 | — | 4,2n=6 |
Historie og filosofi 1 SAM3042 | 3,8n=20 | — | — |
Historie og filosofi 2 SAM3043 | 4,0n=29 | 3,3n=20 | — |
Historie Vg3 studieforberedende utdanningsprogram HIS1010 | 4,7n=81 | — | Skjermet |
Kjemi 1 REA3045 | 4,6n=22 | — | — |
Kjemi 2 REA3046 | 4,4n=7 | — | — |
Kroppsøving Vg3 KRO1019 | 5,8n=80 | — | — |
Matematikk 1P MAT1019 | 3,0n=53 | — | — |
Matematikk 1T MAT1021 | 4,3n=30 | — | — |
Matematikk 2P MAT1023 | 3,6n=50 | — | — |
Matematikk R1 REA3056 | 3,9n=29 | — | — |
Matematikk R1, muntlig REA3057 | — | — | 3,5n=6 |
Matematikk R2 REA3058 | 3,6n=19 | 2,7n=14 | — |
Naturfag vg1 studieforberedende utdanningsprogram NAT1007 | 4,3n=87 | — | — |
Norsk hovedmål, vg3 studieforberedende utdanningsprogram, skriftlig NOR1267 | 4,0n=80 | 3,8n=80 | — |
Norsk sidemål, vg3 studieforberedende utdanningsprogram, skriftlig NOR1268 | 3,5n=68 | 3,5n=48 | — |
Norsk, vg3 studieforberedende utdanningsprogram, muntlig NOR1269 | 4,5n=80 | — | 4,1n=14 |
Religion og etikk REL1003 | 4,2n=80 | — | 4,5n=15 |
Samfunnskunnskap SAK1001 | 4,8n=90 | — | Skjermet |
Sosialkunnskap SAM3051 | 3,8n=61 | 3,6n=30 | — |
Sosialkunnskap, muntlig SAM3052 | — | — | Skjermet |
Sosiologi og sosialantropologi SAM3054 | 4,7n=61 | — | 4,1n=15 |
Spansk I FSP6219 | 4,7n=7 | Skjermet | — |
Spansk I+II FSP6226 | Skjermet | Skjermet | — |
Spansk II FSP6222 | 4,5n=46 | 3,4n=15 | — |
Toppidrett 1 IDR3013 | 5,6n=87 | — | 5,0n=6 |
Tysk II FSP6242 | Skjermet | — | — |
Økonomi og ledelse SAM3070 | 4,2n=24 | 4,0n=24 | — |
Økonomistyring SAM3068 | 4,2n=42 | 3,8n=37 | — |
Kilde: Udir Statistikkbanken. Skjermede celler følger Udirs prikkingsregler (Skjermet (IP-2024) fra 2024; Skjermet (K-5) før).
Karaktersjokk · Standpunkt → skriftlig eksamen
-0,50 i snitt — elevene gjorde det lavere på eksamen enn standpunkt-karakteren tilsa.
3 av 12 fagpar er skjermet (personvern).
Tal frå 2024-2025 · Udir
Læringsmiljø
Kvart år gjeld ei ny elevgruppe. Tala skildrar svara, ikkje kvaliteten på skulen. Skala 1–5; mobbing er prosent. Manglande år og skjerma verdiar kan ikkje samanliknast.
| Indikator | 2023-2024 | 2024-2025 | 2025-2026 |
|---|---|---|---|
| Elevdemokrati og medvirkning | 3,4 | 3,4 | 3,2 |
| Faglig utfordring | 4,7 | 4,4 | 4,4 |
| Felles regler | 4,4 | 4,2 | 4,3 |
| Læringskultur | 4 | 4 | 3,6 |
| Mestring | 4 | 4,1 | 3,9 |
| Motivasjon | 3,8 | 3,5 | 3,5 |
| Støtte fra lærerne | 4,2 | 4,1 | 4,1 |
| Støtte hjemmefra | 4,3 | 4,4 | 4,1 |
| Trivsel | 4,5 | 4,2 | 4,3 |
| Utdannings- og yrkesveiledning | 3,8 | 3,5 | 3,7 |
| Vurdering for læring | 3,4 | 3,1 | 3,1 |
| Indikator | 2023-2024 | 2024-2025 | 2025-2026 |
|---|---|---|---|
| Elevdemokrati og medvirkning | 3,4 | 3,3 | 3,5 |
| Faglig utfordring | 4,6 | 4,6 | 4,4 |
| Felles regler | 4,3 | 4,2 | 4,2 |
| Læringskultur | 4 | 3,9 | 4 |
| Mestring | 3,8 | 3,9 | 3,8 |
| Motivasjon | 3,4 | 3,6 | 3,4 |
| Støtte fra lærerne | 4,2 | 4,1 | 4,3 |
| Støtte hjemmefra | 3,9 | 4,2 | 4,1 |
| Trivsel | 4,4 | 4,5 | 4,2 |
| Vurdering for læring | 3,1 | 3,1 | 3,1 |
| Indikator | 2023-2024 | 2024-2025 | 2025-2026 |
|---|---|---|---|
| Elevdemokrati og medvirkning | Ikkje publisert | 3,3 | 3,4 |
| Faglig utfordring | Ikkje publisert | 4,6 | 4,6 |
| Felles regler | Ikkje publisert | 4,4 | 4,3 |
| Læringskultur | Ikkje publisert | 3,8 | 3,8 |
| Mestring | Ikkje publisert | 4 | 4 |
| Motivasjon | Ikkje publisert | 3,2 | 3,7 |
| Støtte fra lærerne | Ikkje publisert | 4,1 | 4,3 |
| Støtte hjemmefra | Ikkje publisert | 4 | 4,3 |
| Trivsel | Ikkje publisert | 4,4 | 4,5 |
| Vurdering for læring | Ikkje publisert | 3,1 | 3,3 |
Tal frå 2023-2024, 2024-2025, 2025-2026 · Udir · Elevundersøkinga
Tal frå 2025-2026 · Udir
Eigarskap og inntaksmodell
Skulen er privat. Kontakt skulen for informasjon om eigar, søknad og inntak.
Nasjonalt skoleregister · oppdatert 11. okt. 2026
Dra for å flytte kartet. Når kartet har fokus, flyttar piltastane kartet, og pluss og minus zoomar.